1 listopada pamiętaj o…

Już za trzy dni na kalendarzu pojawi się data 1 listopada, a co za tym idzie, spora część polskiej populacji wyruszy w podróż po Polsce. Nie trudno się domyślić jaki będzie cel podróży. Oczywiście 1 listopada w Polsce to dzień, kiedy odwiedzamy cmentarze i palimy świeczki na mogiłach naszych najbliższych.

Niektórzy z nas mają ten przywilej, że nie muszą jechać do innego miasta bo jego najbliżsi są pochowani w ich miejscu zamieszkania. Niestety nie wszyscy mają to szczęście – ja również nie. Co roku – jeżeli nie jestem w trasie, wybieram się w kilkugodzinną podróż. Wstaję wcześnie rano aby zdążyć dotrzeć do celu jeszcze zanim na drogach zrobi się tłoczno i niebezpiecznie. Tym sposobem udaje mi się odwiedzić groby najbliższych jeszcze zanim zapadnie zmrok.

No właśnie, na co warto zwrócić uwagę zanim wyruszycie w drogę?

  • Przede wszystkim pamiętamy o przestrzeganiu przepisów. Pamiętajmy, że dzień 1 listopada to dzień, kiedy na drodze pojawiają się tzw. ‚niedzielni kierowcy’. To oznacza, że możemy mieć do czynienia z niedoświadczonymi kierowcami, którzy mogą sobie nie radzić na drodze tak dobrze jak my zatem, cierpliwości ;].
  • Po drugie pamiętajcie, że początek listopada to czas, kiedy pogoda lubi być kapryśna. Bardzo często jest mokro, ślisko i ponuro. Nie zdziwicie się, kiedy na niebie zobaczycie śnieżne chmury, a termometr pokaże temperaturę poniżej 5 stopni Celsjusza! Polecam sprawdzić prognozy pogody jeszcze na kilka dni przed 1 listopada i jeżeli temperatura wyniesie poniżej 7 stopni, zmieniamy opony na zimówki!

Na koniec :]. Nie spieszmy się, bądźmy tolerancyjni i wyrozumiali, a z pewnością dojedziemy bezpiecznie!

Źródło zdjęć: lublin112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.