1 zamiast 20?!

Pamiętacie jak pisałem na blogu o genialnej wypożyczalni samochodów Trafficar? Dzisiaj ponownie chciałbym poruszyć ten temat, ponieważ jak się okazuje, firma rośnie w siłę. Trafficar sprawnie funkcjonuje już w aż siedmiu miastach w Polsce i wszystko wskazuje na to, że będzie ich jeszcze więcej. Co takiego w sobie ma Trafficar, że tak bardzo przypadł Polakom do gustu :)?

Samochód na minuty to doskonały pomysł. Kierowca nie musi się o nic martwić. Taka wypożyczalnie działa na podobnej zasadzie co wypożyczalnia rowerów miejskich. Dzięki aplikacji opłacamy samochód/rower, jeździmy ile chcemy i zostawiamy – „gdzieś” po drodze. Odpada martwienie się o zmianę opon, przeglądy techniczne, które nie należą do najtańszych, koszty paliwa oraz eksploatacji oraz opłaty za ubezpieczenie. My martwimy się wyłącznie o to by samochód był jak najbliżej nas byśmy nie musieli daleko chodzić ;).

Trafficar ma jeszcze jedną zaletę o której do tej pory nie wspomniałem. Jest bardzo eko. Pewnie zastanawiacie się o co mi chodzi bo przecież nie jest to hybryda. No nie jest ale system dzięki, któremu działa Trafficar jest zbawienny dla środowiska. W jaki sposób? Oczywiście działa na zasadzie carsharingu czyli jeden samochód dla wielu osób. Dzięki temu jeden Trafficar może zastąpić od ośmiu do 20 pojazdów prywatnych! To ma zbawienny wpływ na emisję spalin, a niestety jak dobrze wiecie, Polska przoduje w zanieczyszczonym powietrzy w całej Europie.

O idei carsharingu będę jeszcze pisał, ponieważ rząd ma ciekawe propozycje, które się z tym wiążą ale o tym następnym razem.

Źródło zdjęć: viennaairport,com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.