280 godzin kursu?!

Już niebawem znajdziecie na blogu więcej informacji o zawodzie kierowcy tira. Jesteście ciekawi dlaczego wybrałem akurat taki temat? Myślę, że osoby, które tu zaglądają doskonale wiedzą dlaczego, a tym które nie wiedzą, już tłumaczę ;). Otóż ja jestem kierowcą tira :)! No i wszystko jasne 😉 haha.

No ale właśnie – pomyślałem sobie ostatnio dlaczego na moim blogu nie zamieściłem jeszcze ani jednego posta o tym jak to jest być kierowcą ciężarówki. Temat jak najbardziej ciekawy i myślę, że przydatny dla osób, które są zainteresowane tym tematem. Dzisiaj natomiast chciałbym zacząć o tym jak zostać kierowcą tira, ponieważ nie jest to łatwe ani też szybkie zadanie!

  • Praca kierowcy dużych samochodów ciężarowych to ‚ciężki kawałek chleba’. Nie dość, że więcej czasu spędzasz poza domem to jeszcze czas jaki musisz poświęcić na zdobycie wszystkich niezbędnych dokumentów do wykonywania tej pracy zajmie ci około… roku. Tak, niestety aby zostać kierowcą tira trzeba poświęcić na to dużo czasu ale tez dużo pieniędzy. Z pewnością nie każdy jest świadomy, że aby otrzymać uprawnienia, które pozwolą ci na przewożenie rzeczy musisz najpierw skończyć kurs. Zdobycie takich wstępnych kwalifikacji zajmie ci aż 280 godzin! Kolejnym dużym minusem jest fakt, że przyszli kierowcy muszą za kurs płacić z własnej kieszeni. Niewątpliwie jest to kosztowna sprawa ale – uwierzcie mi, do przejścia ;).

Ja miałem to szczęście, że wspierali mnie rodzice i wujek, który miał firmę z tirami. Dzięki temu nie musiałem się o nic martwić i jedyne o czym myślałem to jak najszybciej i najlepiej zaliczyć cały kurs, a następnie zdać egzamin. Udało się i od kilku lat jestem szczęśliwym kierowcą :). Powiem tak – warto ;).

Źródło zdjęć: finanse.wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.