50 km/h w nocy po mieście?

Najczęściej łamany przepis wśród polskich kierowców? Wiecie jaki? Ja wiem i chętnie podzielę się z wami moją wiedzą, a to wszystko dlatego, że Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa planuje kolejne zmiany. Jakie i czy warto? Zapraszam na nowego posta :).

W Polsce (ale nie tylko) najcześciej łamanym przepisem wśród kierowców jest przekraczanie dozwolonej prędkości i to klasyfikujemy do wykroczeń. Niestety pomimo faktu, że to właśnie nadmierna prędkość jest głównym powodem tragicznych w skutkach wypadków drogowych, kierowcy nadal popełniają to wykroczenie. Jak się okazuje, statystyki są zatrważające i z roku na rok coraz gorsze. Być może przyczyną tego faktu jest również to, że kierowcy coraz częściej mają do czynienia z lepszymi, mocniejszymi samochodami? Jednak o powodach takiego stanu kiedy indziej, dzisiaj zajmijmy się zmianami.

  • Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa chce zmienić przepisy związane z limitem prędkości na terenie zabudowanym nocą. Obecne prawo pozwala nam jeździć po mieście od godziny 23:00 do 5:00 nawet 60 km/h. W dzień pojedziemy maksymalnie o 10 km wolniej czyli 50 km/h.

Skąd propozycja zmiany? Różnica 10 km/h wydaje się przecież mała…?

  • Okazuje się, że to nieprawda. Różnica właśnie tych 10 km/h jest bardzo znacząca. Dla pieszego te 10 km/h może oznaczać… życie lub jego brak.

Zatem myślę, że nowe przepisy są jak najbardziej zasadne. Jeżeli nowe przepisy mogą uratować komuś życie, dlaczego nie? Oczywiście, ktoś może powiedzieć, że ci którzy będą chcieli łamać przepisy i tak to zrobią. Owszem, jednak będą i tacy, którzy będą przestrzegać przepisów, a to może uratować i ich.

Źródło zdjęć: prawo.gazetaprawna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.