70% kierowców?!

Dzisiaj chciałbym zaprosić wszystkich na kolejny – drugi wpis o bardzo ciekawej inicjatywie, która ma na celu zobrazować to jak jeżdżą w Polsce kierowcy. Nie są to ‚suche fakty’, które już nie robią na nas wrażenia ale nie jest to także drastyczny film, który potrafi szokować. Pomysł na przedstawienie informacji jest na tyle ciekawy, że ‚widz’ bardzo szybko chce poznać nowe fakty. Z kolei sposób w jaki zostają zaprezentowane jest mistrzowski, ponieważ skłania do myślenia i chwili zadumy. Pozwólcie, że opiszę wam kolejne slajdy.

  • Czarne kółka na białej przestrzeni zostaną ‚wyboldowane’ czyli innymi słowy – linia zostanie pogrubiona. Jak zauważy widz, podkreślone kółka zajmą niemalże całą stronę. Co oznaczają? U dołu strony pojawi się krótka informacja: „Ponad 70% ofiar ucierpiało z winy kierującego samochodem.”
  • W tym momencie chciałbym zrobić pauzę. Prawda, że tak wizualizacja w połączeniu z tym (jakże prostym) zdaniem jest… szokująca?! Czy ktoś z was zdawał sobie sprawę, że ponad 70% wypadków w których są poszkodowani jest winą kierujących? W mojej głowie pojawia się jedna myśl – jesteś panem własnego losu i to TY decydujesz czy kogoś skrzywdzisz… .

Wyobraźcie sobie, że kierowcy nagle dostają olśnienia. Zaczynają przestrzegać przepisów, jeżdżą wolniej, świadomiej i pewniej. Wyobraźcie sobie taki świat. Niech nie będzie to całe 70% – bądźmy realistami! Niech to będzie około 40% kierowców. Nowy świat byłby zdecydowanie lepszy. Wydaje się takie trudne. Niemożliwe do osiągnięcia, a tak naprawdę wszystko w naszych rękach… . Ironia prawda ;)?!

Kolejny wpis już niebawem.

Źródło zdjęć: polishpublic.space

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.