Alarmy w samochodzie – warto?

Osoby, które czytały wpisy o zabezpieczeniach samochodu przed złodziejami wiedzą już, że najlepiej łączyć ze sobą zabezpieczenia mechaniczne oraz elektroniczne, ponieważ żadne zabezpieczenie nie jest na tyle skuteczne aby uchronić się przed kradzieżą. Co najmniej dwa różne zabezpieczenia będą dużym utrudnieniem dla złodzieja. Co natomiast w przypadku alarmów? Czy mają one znaczenie i czy są skuteczne? Warto zainwestować w taki sprzęt? Dzisiaj postaram się odpowiedzieć na to pytanie.

Do wyboru jest kilka rodzajów alarmów; alarm z funkcją powiadomienia, specjalny system monitoringu GPS oraz system monitoringu radiowego.

  1. System monitoringu radiowego to bardzo skuteczne urządzenie ale przydaje się dopiero po kradzieży samochodu. Dzięki temu systemowi można zlokalizować pojazd nawet jeżeli został ukryty w podziemnym garażu. System monitoringu radiowego doskonale się sprawdza nawet jeżeli złodzieje zastosują tzw. ‚zagłuszarki’!
  2. Drugą opcją jest system monitoringu GPS. Działanie tego systemu polega na stałej obserwacji miejsca w jakim znajduje się samochód. Wszystko dzięki działaniu modułu GPS oraz GSM. System ten pełni nie tylko funkcję zabezpieczającą przed kradzieżą ale także pomaga w odnalezieniu skradzionego samochodu.
  3. Trzecią opcją jest alarm z funkcją powiadomienia, który działa bardzo podobnie do powyższych.

Przy takim wyborze – na który się zdecydować? W połączeniu z zabezpieczeniami mechanicznymi myślę, że każdy jeden będzie dobrym wyborem. W przypadku kradzieży właściciel samochodu zdecydowanie zwiększa szanse na odnalezienie auta.

Źródło zdjęć: info.elblag.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.