Aplikacje samochodowe

Bez czego nie może się obejść dzisiejszy kierowca? Z pewnością jest kilka takich rzeczy więc pozwólcie, że zajmę się jedną z nich. Smartfon :).

  • Telefon komórkowy to chyba poza komputerami, najważniejsze urządzenie XXI wieku. Trudno się temu dziwić. Dzisiaj telefon komórkowy nie służy już wyłącznie do wykonywania połączeń jak to było kiedyś. Dzisiaj za pomocą smartfona, możemy robić zakupy, przelewy w banku, możemy kręcić filmy, robić zdjęcia, pisać maile czy sprawdzać na mapie trasę. Funkcji smartfona jest tak dużo, że chyba nie sposób ich wszystkich wymienić. Jak wyżej wspomniałem, ja zajmę się jedną czyli tą, która wspomaga kierowcę :).

Zgubiłeś się i nie wiesz gdzie jechać? Masz ze sobą smartfona? Głupie pytanie bo kto w dzisiejszych czasach nie ma ;). Wystarczy, że odpalisz prostą aplikację z mapą i już wszystko wiesz. Aplikacja znajdzie cię za pomocą sygnały GPS, wskaże trasę, obliczy czas dojazdu, a nawet poda wszelkie informacje o objazdach czy korkach. To wszystko dzięki prostej aplikacji, którą zainstalowałeś na swoim smartfonie.

  • Co ciekawe, duże firmy prześcigają się w coraz to nowszych aplikacjach, które mają genialne funkcje. Wszystko po to by telefon był jedynym urządzeniem, którego potrzebujesz. I tak, jeżeli masz smartfona, nie musisz już myśleć o kupowaniu CB czy też antyradaru! To wszystko jest w aplikacjach, które wystarczy, że zainstalujesz na swoim urządzeniu.

Musicie się ze mną zgodzić, że świat pędzi do przodu w zastraszającym tempie ;). Ciekawe, kiedy w końcu dojdzie do tego, że autonomiczne samochody w ogóle nie będą wymagały kierowców… ?

Źródło zdjęć: allegro.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.