Apple.car

Tym razem będzie ‚mała ciekawostka’ ;). Kojarzycie markę Apple? Myślę, że mało kto nie wie co to za firma i czym się zajmuje. Jest to chyba jedna z najpopularniejszych na rynku marek związanych z branżą zajmującą się produkcją elektroniki użytkowej. W ich ofercie możemy znaleźć komputery stacjonarne na przykład IMac, komputery przenośne jak MacBookPro, iPady czy chociażby jedne z najbardziej popularnych i pożądanych telefonów na świecie – iphony. Coś co łączy te wszystkie urządzenia to najwyższa jakość, niebywała dbałość o szczegóły i… wysoka cena.

  • Dlaczego piszę o apple na swoim blogu, który jest o motoryzacji ;)? Wszystko dlatego, że ten gigant postanowił zająć się… motoryzacją!!! Jak na razie nie ma oficjalnej informacji o co dokładnie chodzi ale już wiadomo, że firma apple zdążyła zarezerwować takie domeny jak: ‚apple.car’ oraz ‚apple.cars’. Spekulanci zakładają dwie opcje. Pierwszą z nich jest aplikacja samochodowa stworzona specjalnie pod użytkowników elektroniki apple. Taka aplikacja mogłaby umożliwić słuchanie muzyki w samochodzie, odbieranie poczty głosowej bez konieczności odrywania dłoni od kierownicy itp. Wszystko po to aby kierowca, który prowadzi samochód mógł korzystać w sposób bezpieczny i bezproblemowy z urządzeń mobilnych.
  • Drugą opcją jest kierunek przemysłu samochodowego. Nie od dzisiaj wiadomo, że firma apple prowadzi intensywną rekrutację na stanowiska branży motoryzacyjnej. Udało im się ‚zwerbować’ specjalistów motoryzacyjnych, którzy pracowali np. dla Forda czy Mercedesa.

Oczywiście to wszystko na razie plotki i domysły dlatego jedyne co nam pozostaje to czekać na oficjalny komunikat.

Źródło zdjęć: bgr.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.