Autem na wakacje

Tak! Autem na wakacyjny wyjazd! Dlaczego? Bo maksymalnie mobilnie, bo tanio, bo wygodnie. Trzy razy tak! Zajrzycie do wpisu i dowiedźcie się dlaczego warto jeździć własnym samochodem na urlop.

Jeśli masz samochód i ten samochód należy do Ciebie to nie zastanawiaj się za długo. Rusz nim w nieznane już pierwszego dnia urlopu. Nie ogranicza Cię nic, chcesz jechać tędy ok, chcesz autostradą ok (w naszym kraju to wiadomo że tego dobra nie za wiele 😉 ). Dojeżdżasz na planowane miejsce i chcesz gdzieś podjechać? Nie ma problemu – wsiadasz i jedziesz. Auto na urlopie to znakomity pomysł właśnie z tych wszystkich wyżej wymienionych powodów. Wiadomo, że to paliwo i zużycie auta ale coś kosztem czegoś. Masz możliwości, pełna niezależność i dodatkowo można przywieźć całe mnóstwo dóbr z owych wakacji czy urlopu.

To jest chyb najfajniejsze ze wszystkiego. Karton czy na przykład cztery kartony wina czy innych zacnych trunków nie stanowią żadnego problemu. Prezenty, upominki, ciuchy, regionalne jedzenie – to wszystko w sporych ilościach można przywieźć we własnym bagażniku. Ograniczeniem jest tylko to gdzie możemy pojechać.

Obie Ameryki mogą być problemem 😉 Daleko i z własnym autem może być i długo i drogo. Tam raczej warto wypożyczyć auto ale wówczas tracimy wszystkie wcześniej zalety. Nic nim nie przywieziemy do domu. Afryka i Azja również odpadają z naszych wakacyjnych destynacji – powody te same co dla Ameryk. Zostaje Europa ze Skandynawią i bliski Wschód. Dojedziemy, zdobędziemy i wrócimy z pełnym bagażnikiem.

Osobiście uważam, że dodatkowym czynnikiem, który przekonują mnie do wypraw własnym autem to możliwość zatrzymania się gdziekolwiek chcę. Można wysiąść, przejść się, zwiedzić okolicę, zrobić zdjęcia, pogawędzić z napotkanymi ludźmi czy po prostu podziwiać mijane widoki.

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.