Auto z komisu, a umowa

Do zakupu używanego auta w komisie samochodowym należy się odpowiednio przygotować. Może się zdarzyć, że traficie na komis gdzie sprzedawcy stosują pewne ‚triki’ aby szybko sprzedać samochód w bardzo złym stanie. Jak ustrzec się przed takimi komisami i na co zwrócić uwagę?

Znaleźliście idealny samochód w komisie? Brawo! Zanim jednak podpiszecie umowę należy sprawdzić u sprzedawcy skąd pochodzi samochód oraz ile miał właścicieli. Te informacje są bardzo przydatne podczas zakupu, ponieważ mogą uwiarygodnić stan samochodu i cenę jaką proponuje nam sprzedawca. Sprawdzając poprzednie umowy sprzedaży wybranego auta uzyskamy informację o jego wcześniejszych cenach. Jeżeli okaże się, że cena była zdecydowanie niższa, może to oznaczać, że z autem jest coś nie tak – być może jest to powypadkowy samochód! Zatem zanim kupimy auto, nalegamy na sprawdzenie całej dokumentacji auta.

Kolejną małą uwagą, którą chciałabym się z wami podzielić jest umowa i podpis właściciela. Jeżeli na umowie widnieje podpis poprzedniego właściciela oznacza to, że faktycznie kupujemy samochód nie od komisu, a od osoby prywatnej! Jest to niebezpieczna sytuacja, ponieważ w razie problemów z autem nie mamy prawa do żadnych roszczeń względem komisu samochodowego gdzie znaleźliśmy pojazd. Możemy zwrócić się do poprzedniego właściciela, którego nazwisko widnieje na umowie jednak może się okazać, że ten nie żyje lub podpis został podrobiony. Wystrzegamy się takich sytuacji i jeżeli coś wyda nam się podejrzane dobrze to sprawdźmy!

Źródło zdjęć: eurosamochody.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.