AWD

AWD – Available Intelligent All-Wheel Drive czyli inteligentny napęd na wszystkie koła Forda. Dzisiaj chciałbym napisać kilka słów o tym co to jest, czym się charakteryzuje i czy warto go mieć ;).

 

BlobServer

 

 

Inteligentny napęd na wszystkie koła to technologia, którą znajdziemy w wyposażeniu samochodów marki Ford. Jak sama nazwa wskazuje jest to inteligentny napęd czyli samodzielnie oraz automatycznie decyduje o zmianie mocy na przednią lub tylną oś w zależności od rodzaju podłoża po jakim jedziemy. Dzięki temu systemowi samochód charakteryzuje się doskonałą przyczepnością co znacznie zwiększa bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Inteligentny napęd na wszystkie koła stosowany jest głównie w większych samochodach typu van czy w samochodach terenowych. Samochody terenowe bardzo często wykorzystywane są do jazdy po nierównym terenie (wzniesienia, nierówności itp.) w związku z czym stale zmienia się przyczepność kół do podłoża. Inteligentny napęd pozwala nam na więcej swobody z racji tego, że działa samodzielnie. Niezwykle wygodne i komfortowe rozwiązanie.

Dlaczego ta technologia zazwyczaj spotykana jest w większych samochodach?

Wynika to z faktu, że AWD zwiększa zapotrzebowanie samochodu na paliwo. No i pojawia się pytanie czy warto inwestować w samochód z inteligentnym napędem na wszystkie koła. Odpowiedź jest prosta. Wszystko zależy od tego w jakich warunkach będziemy jeździć. Jeżeli mamy w planach terenowe wycieczki zdecydowanie polecam, a jeżeli codzienna jazda skupia się wyłącznie na prostych, asfaltowych drogach – AWD nam się nie przyda.

 

Źródło zdjęć: ford.pl, blogmedia.dealerfire.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.