Bagatelizujemy…

Mieliście okazję czytać mój poprzedni wpis? Jeżeli nie to gorąco zachęcam, ponieważ na końcu zadałem ciekawe pytanie ;). Dzisiaj chciałbym na nie odpowiedzieć i tak wiem, że prowadzę ‚dialog’ sam ze sobą ;).

  • Bazując na moim poprzedniem poście chciałbym zauważyć jeden wspólny element dla większości akcesoriów samochodowych, które służą m.in. naszemu bezpieczeństwu podczas jazdy. Oczywiście wyłączając z tej listy nieszczęsne pasy bezpieczeństwa! Zwróćcie uwagę na jedną istotną rzecz. Takie dodatki jak lusterka czy kierownica są przez nas kierowców, używane podświadomie. Nasze dłonie i wzrok samodzielnie lądują w ich kierunku, w ogóle się nad tym nie zastanawiając. W przypadku pasów bezpieczeństwa sytuacja wygląda inaczej. Aby zapiąć pasy, musimy o nich pamiętać, a dodatkowo musimy wykonać kilka czynności. Dodatkowo nie odczuwamy, że cokolwiek się zmienia, kiedy ich użyjemy… . To moi drodzy, oznacza jedną rzecz. Jesteśmy nie tylko lekkomyślni ale również leniwi! Po prostu nie chce nam się zapinać pasów i to jest problem. Bagatelizujemy ich znaczenie i właśnie takie są wyniki najnowszych badań wśród polskich kierowców! Skoro z zapięciem pasów bezpieczeństwa nie wiąże się nic co by przysporzyło nam korzyści, to decydujemy się je ‚olewać’.

Niestety takie zachowanie zaobserwowano aż u 20% kierowców. To bardzo dużo, tym bardziej, że należy pamiętać, że kierowca bez zapiętych pasów bezpieczeństwa stwarza zagrożenie nie tylko sobie ale również innym uczestnikom ruchu drogowego! Czy można to zmienić? Czy jest jakiś skuteczny pomysł? Ja mam dwa ale o tym już niebawem ;).

Źródło zdjęć: kppgrodzisk.policja.waw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.