Bezpieczna podróż z pupilem

Jazda samochodem bez zapiętych pasów jest bardzo niebezpieczna i może skończyć się tragicznie. Niestety część kierowców bagatelizuje skutki niezapięcia pasów przekonując, że „nic się nie stanie”. Miałem okazje pisać posta o tym jak wielką masę nabiera ciało, podczas zderzenia (nawet przy małej prędkości jak np. 50 km/h). Przeciążenie jest na tyle duże, że może nam wyłamać kręgi szyjne. Co zatem z przewożeniem zwierząt? Czy można przewozić zwierzaki bez zapięcia? Zapraszam do lektury.

Podobnie jak z każdym przedmiotem, który jest w żaden sposób niezabezpieczony w samochodzie podczas podróży, zwierzęta również stanowią ogromne zagrożenie. Część kierowców decyduje się na przewożenie swoich pupili bez jakichkolwiek zabezpieczeń. Najczęściej jest to na przednim lub tylnym siedzeniu fotela. Jedyne co przychodzi nam do głowy, to troska o tapicerkę na której rozkładamy specjalną matę lub kocyk. Dziwne wydaje się, że dbamy bardziej o wygląd samochodu aniżeli o nasze zdrowie, a nawet życie.

Czworonogi powinny być przewożone w specjalnych szelkach, przypiętych do pasów bezpieczeństwa, tak by w razie kolizji czy wypadku były bezpieczne. Należy również pamiętać, że w ten sposób dbamy nie tylko o bezpieczeństwo czworonogów ale także o własne. Niezapięty pies, podczas uderzenia może nas zabić! Zapominamy także, że każda kolizja może powodować duże napięcie i stres u zwierzaka. Zdenerwowany pies może stać się nieobliczalny.

Zatem pamiętajcie by każdorazowo zapinać pupila w taki sposób by nie stanowił zagrożenia dla siebie i innych.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.