Bezpieczny samochód

Pasy bezpieczeństwa to temat, który pojawiał się na moim blogu wielokrotnie. Pewnie niektórzy z was mają go już serdecznie dosyć ale niestety to temat na tyle ważny, że warto zajmować się nim tak często jak to jest możliwe, tym bardziej, że aż ponad połowa kierowców go bagatelizuje!

  • Zacznijmy może od samochodu i jego budowy – tak najprościej jak się da ;). Samochód ma koła i kierownicę. Każdy? Tak, zdecydowanie każdy pojazd. Bez tych dwóch akcesoriów nie moglibyśmy jeździć więc jest to nieodłączny element. Poza kołami i kierownicą jest jeszcze szereg innych akcesoriów jak na przykład, światła, szyby, lusterka czy biegi. Niezależnie od tego jaki samochód wybierzemy, drogi czy tani, mały czy duży – wszystkie mają te elementy. Zastanawialiście się kiedyś dlaczego? Oczywiście odpowiedzi są dwie. Te akcesoria są niezbędne do tego byśmy w ogóle mogli jechać oraz ze względów… bezpieczeństwa.
  • Tak, bezpieczeństwo to najważniejszy element pojazdu. Konstruktorzy i wielkie firmy motoryzacyjne prześcigają się w produkcji coraz to bezpieczniejszych samochodów. Lusterka służą nie tylko do tego abyśmy mogli cofać czy wyprzedzać. Jednocześnie mają zapewnić nam bezpieczeństwo. Używamy ich? Oczywiście – zawsze! I tak właśnie jest z tymi nieszczęsnymi pasami bezpieczeństwa. Dzięki temu, że je zapniemy, zwiększamy swoje (i innych) szanse podczas groźnej sytuacji. Zatem dlaczego nie chcemy ich używać i tak wielu kierowców decyduje się ich nie zapinać? Skoro używamy wszystkich innych akcesoriów w samochodzie, które służą naszemu bezpieczeństwu, dlaczego pasy są wyjątkiem?

Źródło zdjęć: fachowyelektryk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.