Blokada na kierownicę

Złodzieje samochodów lubią działać w grupach i najczęściej ich skuteczność wzrasta w okresie świątecznym. Jak twierdzi Miroslav Marianowski, który jest przedstawicielem firmy Gannet Guard Systems to właśnie w grudniu złodzieje są najbardziej aktywni. Ten zimowy miesiąc to aż około 15% skradzionych samochodów w ciągu całego roku!

Czy można zabezpieczyć się przed kradzieżą samochodu? Niestety faktem jest, że każdy samochód można ukraść niezależnie od zastosowanych zabezpieczeń. Nie oznacza to jednak, że nie warto ich stosować. Najlepszym sposobem według ekspertów jest stosowanie kilku różnych zabezpieczeń. Jakie mamy możliwości?

Zabezpieczenia mechaniczne

  • Najbardziej popularnym zabezpieczeniem w latach dziewięćdziesiątych w Polsce przed złodziejami samochodów były blokady kierownicy. Lata dziewięćdziesiąte to czas, który szczególnie upodobali sobie u nas złodzieje czterech kółek. Blokada na kierownicę była skuteczna ale tylko przez moment. Złodzieje bardzo szybko poradzili sobie z tym zabezpieczeniem przecinając blokadę specjalnymi nożycami. Obecnie na rynku jest wiele rodzai blokad jednak pomimo genialnych materiałów, które są odporne na nożyce i piły jest to raczej słabe zabezpieczenie. Nie trzeba dużej siły i specjalnych urządzeń aby zepsuć i otworzyć takie zapięcie bez przecinania blokady. Niewątpliwym plusem blokad kierownicy jest ich niska cena jednak niska skuteczność zabezpieczenia pojazdu powinna skutecznie odstraszyć… właścicieli pojazdów ;). Blokada kierownicy z powodzeniem może służyć jako dodatkowy ‚odstraszacz’!

Źródło zdjęć: auta.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.