Blokada na pedały czy na dźwignię zmiany biegów?

Istnieje wiele możliwości zabezpieczenia samochodu przed złodziejem. Niestety żadna opcja nie jest w 100% pewna dlatego warto połączyć kilka sposobów. W moim ostatnim poście opisałem blokadę na kierownicę i wyjaśniłem dlaczego nie warto polegać tylko na tym jednym zabezpieczeniu. Pozwólcie, że dzisiaj podam wam kolejne warianty.

Blokada na pedały.

  • To zabezpieczenie podobnie jak blokada na kierownicę uważana jest za jedną z najsłabszych i niewystarczających. Demontaż takiej blokady może zająć złodziejowi raptem kilka sekund. Blokady na pedały były stosowane głównie w latach dziewięćdziesiątych jednak nigdy nie dawały 100% pewności bezpieczeństwa samochodu. Oczywiście w połączeniu z blokadą na kierownicę szanse na kradzież pojazdu się zmniejszają, a dodatkowo mogą skutecznie zniechęcić złodzieja, ponieważ ich zniszczenie zajmie mu więcej czasu.

Blokada na dźwignię zmiany biegów.

  • Kolejnym mechanicznym zabezpieczeniem przed kradzieżą samochodu jest blokada na dźwignię zmiany biegów. Obecnie na rynku mamy szeroki wachlarz blokad. Zniszczenie i usunięcie takiej blokady przez złodzieja w dużym stopniu zależy od modelu blokady – może to być kilka sekund ale może to trwać nawet dwie minuty. Niestety podobnie jak w poprzednich przypadkach zastosowanie wyłącznie blokady na dźwignię zmiany biegów może okazać się niewystarczające! Profesjonaliści z pewnością szybko poradzą sobie z blokadą tym bardziej, że nie chroni ona przed wciskaniem sprzęgła, a wówczas można spokojnie stoczyć samochód w pożądane miejsce. Radzi się użyć blokadę w połączeniu z innymi zabezpieczeniami aby zminimalizować ryzyko.

Źródło zdjęć: magazynauto.interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.