Bo nie lubię… ?!

Kolejny błąd, który popełniają kierowcy w Polsce? Jest ich całkiem sporo na mojej liście i pewnie nie starczyłoby mi czasu aby je wszystkie wymienić i opisać dlatego postanowiłem skupić się wyłącznie na tych, które najczęściej popełniamy. Pisałem już o nadmiernej prędkości. Jest to błąd, który polscy kierowcy szczególnie sobie upodobali. Co znajduje się na drugim miejscu na mojej liście? Sprawdźcie sami ;).

Pasy bezpieczeństwa

  • Niestety podobnie jak w przypadku nadmiernej prędkości, nie zapinanie pasów bezpieczeństwa w samochodzie jest działaniem celowym i trudno mówić tu o błędzie. Kierowcy w pełni świadomie nie zapinają pasów. Niezwykle rzadko zdarzają się przypadki, że kierowcy faktycznie zapomną o zapięciu pasów. Jest to działanie celowe i niestety nieodpowiedzialne.
  • Nie wiem czy wiecie ale aż 400 000 kierowców jechało bez pasów w 2015 roku! Oczywiście są to dane stwierdzonych przypadków. Wyobraźcie sobie ile musi być niestwierdzonych ‚przypadków’.

Dlaczego polscy kierowcy nie zapinają pasów?

  • Odpowiedzi na to pytanie jest z pewnością bardzo dużo jednak sami kierowcy (większość) przyznaje, że tak naprawdę nie zapinają pasów bezpieczeństwa bo… nie lubią! To chyba najgłupszy powód jaki kiedykolwiek usłyszałem. Z kolei na pytanie czy zdają sobie sprawę z niebezpieczeństwa jakie nosi nie zapięcie pasów podczas jazdy, odpowiedzieli, że tak.

Jesteście w stanie to zrozumieć? A może sami zaliczacie się do tej grupy kierowców? Myślę, że bezpieczeństwo, zdrowie, a nawet życie powinno być ważniejsze od tego co się lubi, a co nie – nie sądzicie ;)?

Źródło zdjęć: foteliki-pod-lupa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.