Burza. Co robić?

W maju zaczynają się pierwsze, wiosenne burze. O ile są krótkie i niezbyt intensywne, nie przywiązujemy do nich większej wagi. Jednak co robić, kiedy burza jest mocna, a do tego dołącza silny wiatr i ulewny deszcz.

Wnętrze samochodu może stać bardzo niebezpieczne, kiedy mamy do czynienia z silną burzą. Samochody są w całości wykonane z metalu więc istnieje zagrożenie uderzeniem pioruna. Piorun może całkowicie zniszczyć auto, w szczególności narażony jest system elektryczny i elektroniczny pojazdu. Zatem co robić?

Najlepszym wyjściem będzie znaleźć bezpieczne miejsce gdzie możemy przeczekać nawałnicę. Jeżeli nie mamy możliwości opuścić samochodu, należy się zatrzymać, włączyć światła awaryjne i czekać aż będą lepsze warunki atmosferyczne. Niezwykle istotne jest by pamiętać aby nie dotykać żadnych metalowych przedmiotów. Idealną pozycją będzie gdy położymy dłonie na kolanach, a nogi zdejmiemy z pedałów.

Co z telefonem komórkowym?

Część kierowców błędnie zakłada, że należy wyłączyć telefon podczas silnej burzy. Nic bardziej mylnego. Telefon nie stanowi zagrożenia i najlepiej trzymać go w pogotowiu jeżeli okaże się, że jest nam potrzebna pomoc.

Pamiętamy także o silnym wietrze, który lubi towarzyszyć burzowej pogodzie. Unikamy jazdy blisko drzew, a więc unikajmy lokalnych dróg. Najlepiej podróżować autostradą, a jeżeli nie ma takiej możliwości, zatrzymajmy samochód w bezpiecznym miejscu i przeczekamy złą pogodę.

A może ktoś z was ma jakieś sprawdzone sposoby, którymi chciałby się podzielić? Zapraszam do komentowania.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.