Car sharing

Wiecie co to takiego ‚car sharing’? Jeżeli nie to musicie przeczytać mój najnowszy post! Temat niezwykle ciekawy, który być może w przyszłości rozwiąże problem zakorkowanych i zanieczyszczonych, największych miast w Polsce! Zachęcam do lektury :).

Car sharing działa już w wielu państwach na całym świecie i jak do tej pory, praktycznie wszędzie gdzie został wprowadzony – natychmiast zyskał grono zwolenników i odniósł sukces. O co chodzi? Pomysł powstał już jakiś czas temu. Chodziło o to by osoby bez samochodu mogły poruszać się po mieście – w szczególności po centrach miast, tak szybko jak inni mieszkańcy posiadający samochód. Dosyć szybko postał genialny projekt. Szybka, tania i ‚chwilowa’ wypożyczalnia samochodów.

Jak działa car sharing?

  • Jest to bardzo proste bo na podobnej zasadzie jak miejska wypożyczalnia rowerów (dostępne w większości dużych miast w Polsce). Instalujemy specjalny program na komputerze i smartfonie, a następnie wypożyczamy samochód.

Zalety car sharing’u?

  • Plusem jest fakt, że wypożyczamy auto na kilka godzin, czyli nie obowiązuje nas limit czasowy.
  • Od kilku do kilkunastu wypożyczalni na terenie całego miasta.
  • Specjalne, duże strefy gdzie możemy zostawić samochód. Nie musimy ‚odwozić’ auta skąd je wzięliśmy.
  • Szybka płatność za wypożyczenie samochodu i natychmiastowy dostęp do pojazdu za pośrednictwem pinu!
  • Ekologiczne samochody, które nie zanieczyszczają powietrza. Pamiętajcie, że małe i ekonomiczne pojazdy wszędzie się zmieszczą.
  • Specjalne, dodatkowe parkingi dla eko samochodów.

I jak wam się podoba car sharing? Z tego co wiem to Polska planuje wprowadzić ten system do Warszawy, Krakowa i Wrocławia :).

Źródło zdjęć: warszawa.naszemiasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.