Co najbardziej rozprasza kierowcę? cz. 2

Kierowca podczas jazdy samochodem powinien być maksymalnie skupiony. Wszystkie te czynności, które przeszkadzają w trakcie prowadzenia samochodu powinny być wyeliminowane. Czy to w przypadku nadmiernie gadatliwego pasażera czy wydzwaniającej komórki. Kilka słów na ten temat znajdziecie tutaj, a dzisiaj pozwólcie, że podam wam kolejne punkty tego co działa najbardziej rozpraszająco podczas jazdy samochodem.

  1. Poza rozmowami telefonicznymi oraz gadatliwym pasażerem, negatywnie wpływa na nas spożywanie posiłków w trakcie jazdy. Jest to podwójnie niebezpieczne, ponieważ jedzenie niepotrzebnie zajmuje dłonie, które powinny swobodnie spoczywać na kierownicy. Mam tu na myśli także picie napojów. Należy pamiętać, że wystarczy chwila nieuwagi (zaledwie kilka sekund!) aby doprowadzić do poważnego wypadku drogowego. Zatem co robić, kiedy jesteśmy bardzo głodni i spragnieni? Oczywiście zatrzymać się i zjechać na najbliższy parking. Niezależnie od tego jak bardzo jesteśmy przekonani o własnych umiejętnościach ‚rajdowych’, spożywając posiłki w trakcie prowadzenia pojazdu, zwiększamy ryzyko na wypadek.
  2. Muzyka, audycje radiowe w samochodzie to kolejna czynność, która działa rozpraszająco na kierowcę. Badania dowiodły, że głośna muzyka powoduje, że kierowcy nieświadomie zwiększają prędkość! Dodatkowo zbyt głośna muzyka zagłusza sygnały z otoczenia.
  3. Odpowiednia temperatura to także bardzo istotny element na który należy zwrócić uwagę podczas jazdy samochodem. Zbyt wysoka temperatura obniża koncentrację oraz działa usypiająco! Prawidłowa temperatura w samochodzie wynosi około 20 – 24 stopnie.

Źródło zdjęć: heuserlaw.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.