Co najbardziej rozprasza kierowcę?

Co najbardziej przeszkadza kierowcy w trakcie prowadzenia samochodu?

Okazuje się, że jest wiele czynności, które nas denerwują i działają rozpraszająco. Są także czynności, które wykonujemy i wydaje nam się, że nie wpływają na skupienie uwagi co jest błędem. Jak powszechnie wiadomo, brak skupienia może być tragiczny w skutkach. Jest szansa, że dostaniemy mandat, punkty karne ale jest także ryzyko, że spowodujemy wypadek samochodowy. Zatem zastanówmy się co najbardziej rozprasza kierowców podczas jazdy samochodem?

  1. Na pierwszym miejscu, zdecydowanie stawiamy wszystkie rozmowy telefoniczne. Ta czynność nie tylko nie pozwala nam się skupić na tym co się dzieje na drodze ale jednocześnie ‚zabiera’ nam dłonie, które powinny znajdować się na kierownicy. Sytuacja podwójnie niebezpieczna dlatego jeżeli chcemy porozmawiać przez telefon, kiedy prowadzimy samochód najlepiej zjechać na pobocze, parking czy stację benzynową. Należy także pamiętać, że system głośnomówiący także działa rozpraszająco!
  2. Drugie miejsce zajmuje również rozmowa ale tym razem nie telefoniczna. Gadatliwy pasażer to ZŁY pasażer! Niezależnie od tego jak bardzo nam się wydaje, że jesteśmy skupieni, długa konwersacja działa męcząco oraz rozpraszająco. Dodatkowo dochodzi pasażer, który lubi udzielać wskazówek i rad kierującemu. Takie zachowanie również nie sprzyja skupieniu kierowcy, a wręcz może działać na niego irytująco co z pewnością nie wpływa pozytywnie na jazdę samochodem. Zawsze zanim wyruszymy w podróż z pasażerami, należy ich poinstruować czego nie powinni robić w trakcie jazdy samochodem.

Co jeszcze wpływa rozpraszająco na kierowcę? O tym już niebawem na blogu!

Źródło zdjęć: ephe.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.