Ćwiczenia kierowcy – 2

Zapraszam wszystkich na drugą część „Ćwiczeń kierowcy” :)!

  • Ostatnim ćwiczeniem na górną część pleców, barki oraz kark jest bardzo proste rozciąganie. Chwytamy dłońmi kierownicę – jej górną część, a następnie mocno zaciskamy dłonie. W tym samym momencie należy się wyprostować (głównie ramiona) i napiąć mięśnie. Na koniec mocno ściągamy łopatki. Powtarzamy kilkanaście razy.

Ćwiczenia na dolną część pleców oraz biodra

  • Pierwsze ćwiczenie wymaga aby kierowca oparł dłonie na obręczy kierownicy, a następnie skręcił ciało na wysokości bioder maksymalnie w lewo czyli aż do momentu, kiedy poczuje opór. Kolejno należy skręcić ciało w ten sam sposób w prawą stronę. Ćwiczenie powtarzamy kilkanaście razy.
  • Drugie ćwiczenie na dolną partię pleców i biodra wymaga aby kierowca w pozycji siedzącej oparł dłonie na kierownicy po czym zaparł się mocno nogami o podłogę. Następnie wypiąć biodra do przodu i wytrzymać w tej pozycji około 15 sekund. To ćwiczenie powtarzamy kilkanaście razy. Pamiętajcie, że podczas tego ćwiczenia nie możemy prowadzić pojazdu!
  • Trzecie ćwiczenie również wykonujemy, kiedy pojazd jest unieruchomiony. Lewą nogę zakładamy na prawą nogę tak by powstał opór. Następnie łapiemy dłońmi kierownicę od wewnątrz po czym staramy się mocno skręcić ciało w prawą stronę. Powtarzamy tą czynność kilkanaście razy. Podobnie robimy z drugą nogą!
  • Ostatnie ćwiczenia także wykonujemy, kiedy pojazd stoi w miejscu. Zakładamy lewą nogę na prawą, a następnie zapieramy się barkami o siedzenie. W tym samym momencie wypinamy mocno biodra. To ćwiczenie wykonujemy na zmianę z drugą nogą (prawa na lewą) po kilkanaście razy.

Mam nadzieję, że spodobają się wam te ćwiczenia. Są proste, skutecznie niwelują napięcie mięśniowe, a do tego można je wykonywać podczas jazdy (postoju – np. na światłach)! Polecam – sprawdza się ;).

Źródło zdjęć: http://40ton.net/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.