Czworonogi w samochodzie

Jak prawidłowo przewozić zwierzę samochodem?

Ten temat wydaje się być błahy i pomijany przez co najmniej połowę kierowców. Jak z pewnością sami mieliście okazję zauważyć, bardzo często spotyka się psa na przednim lub tylnim siedzeniu, który beztrosko wystawia głowę za okno. Osobiście zdarzyło mi się także jechać z kobietą, która uparła się aby swojego kota trzymać na kolanach zamiast w transporterze.

629511debe60ed0a84794212ce928e23f864102eNiestety takie zachowania właścicieli są lekkomyślne, nieodpowiedzialne i po prostu dziwne. Trudno zrozumieć właściciela, który ‚kocha’ swoje zwierzę i jest w stanie narażać jego życie i zdrowie, nie wspominając już o zdrowiu i życiu kierowcy lub pasażerów. Skutki tak nierozsądnego zachowania mogą być tragiczne.

Proszę sobie wyobrazić, że nie z naszej winy bierzemy udział w wypadku drogowym. Biedne zwierze lata wówczas po całym samochodzie. W przypadku niegroźnej kolizji sytuacja może stać równie poważna jeżeli zwierzę jest niezapięte. Podczas delikatnej kolizji pies/kot może się przestraszyć i gwałtownie zareagować. Zwierzę w takiej sytuacji może użyć pazurów, zębów itp. co z pewnością może tragicznie wpłynąć na zachowanie kierowcy lub pasażera. O skutkach chyba nie muszę pisać.

Uczulam wszystkich kierowców na prawidłowe przewożenie zwierząt w samochodzie. Warto zaopatrzyć się w specjalnie przeznaczone do tego transportery, smycze, kagańce, maty na siedzenie itp. itd.

Warto pamiętać, że nawet nie groźnie zapowiadająca się kolizja może być tragiczna w skutkach z tak ‚błahego’ powodu! Zatem dbajmy o bezpieczeństwo naszych czworonogów bo w samochodzie jest ono nierozerwalnie połączone z naszym.

Źródło zdjęć: furora.tv, camprest.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.