Czynne prawko ;)

Dlaczego warto mieć prawo jazdy? Dzisiaj ciekawy temat, który pojawia się na moim blogu co jakiś czas. Zachęcam do pozostawienia komentarzy pod wpisem!

Najnowsze badania pokazują, że coraz więcej Polaków decyduje się na zrobienie prawa jazdy. Nie trudno się dziwić, ponieważ posiadanie ‚prawka’ w dzisiejszych czasach jest prawie jak… oddychanie! Przykładowo – pokażcie mi osobę, która szuka pracy i nie ma prawo jazdy ;). Z pewnością znajdzie się kilka takich osób ale to już raczej rzadkość. Dlaczego?

  • Myślę, że z posiadaniem prawo jazdy jest trochę podobnie jak ze… studiami. Obecnie jeżeli masz magistra to jesteś… nikim. Tak, niestety tak to wygląda. Liczy się doświadczenie i umiejętności ale jeżeli nie masz magistra to już w ogóle nie masz na co liczyć. W dzisiejszych czasach wszyscy powinni mieć dyplom ukończenia szkoły wyższej, a osoby, które go nie mają traktowane są jak kiedyś te bez matury. Analogicznie jest z ‚prawkiem’. Niekoniecznie prawo jazdy muszą ci się przydać do pracy – ba, mogą być w ogóle niepotrzebne ale, kiedy przyszły pracodawca zobaczy, że w CV jest luka z pewnością nie zadziała to na twoją korzyść.
  • Prawo jazdy przede wszystkim dają niezależność, mobilność i swobodę. Im szybciej je zrobisz tym lepiej ;). Warto również pamiętać, że bardzo ważne jest aby to były tzw. ‚czynne prawo jazdy’. Co to oznacza? Nie wystarczy, że je masz – musisz również jeździć! Pracodawcy coraz częściej zwracają na to uwagę i trudno im się dziwić. W końcu który szef chce powierzyć służbowy samochód komuś kto nie umie jeździć… ;).

Źródło zdjęć: aa.co.nz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.