Czytanie znaków drogowych…

Grzeszki młodych i niedoświadczonych kierowców? Znacie jakieś ;)? Ja owszem i muszę powiedzieć, że jest ich całkiem sporo dlatego dzisiaj kolejny post tej serii. Mam nadzieję, że mój cykl wpisów okaże się przydatny i być może ktoś z was wyciągnie jakieś konstruktywne wnioski ;). Chciałbym również uczulić, że wszystkie wymienione i opisane przeze mnie błędy niekoniecznie dotyczą wyłącznie młodych i niedoświadczonych kierowców. Nikt nie jest nieomylny więc zachęcam do czytania także doświadczonych kierowców z wieloletnim stażem za kierownicą!

Dzisiaj kolejnym błędem, którym postanowiłem się zająć jest… ignorowanie znaków drogowych. Niestety jest to bardzo poważny błąd, który może kogoś kosztować nie tylko zdrowie ale także życie!

  • Największym problemem dla kierowców, którzy nie zdobyli jeszcze wystarczająco dużo doświadczenia są duże skrzyżowania. Często już samo zbliżanie się do większych skrzyżowań powoduje nieprzyjemne dreszcze wśród młodych kierowców. Stres wprowadza chaos do jazdy, a to może się skończyć tragicznie. Wiele wypadków jest spowodowanych błędnym zrozumieniem/odczytaniem znaków drogowych lub ich zignorowaniem. Bardzo często zdarza się, że kierowcy, którzy nie rozumieją znaków (bo ich po prostu nie znają… heh) starają się przejechać przez skrzyżowanie jak najszybciej to możliwe. Wciskają gaz tak szybko ja się da i pędzą przed innymi. Niestety jeżeli nie mają pierwszeństwa grozi to wypadkiem.

Zatem jedynym wyjściem jest perfekcyjna znajomość wszystkich znaków drogowych oraz zrozumienie wszystkich zależności na drodze – innej drogi nie ma ;).

Źródło zdjęć: wykop.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.