Dobry kierowca to przygotowany kierowca ;)

Właśnie wróciliście z urlopu, jesteście pełni energii i wigoru aż tu nagle wszystko psuje wam znaleziony w skrzynce na listy… mandat?

Niestety tak wygląda scenariusz wielu polskich kierowców, którzy właśnie wrócili z zagranicy z urlopu, na który wybrali się samochodem. To przykra niespodzianka, która może rzucić cień na spędzony urlop. Jak uniknąć ‚niechcianego gościa’ w skrzynce?

  • Zanim wyruszycie z domu na wakacje należy się solidnie przygotować i nie chodzi tu o pakowanie. Jednym z podstawowych elementów jakie musi spełnić kierowca to przygotowanie planu całej trasy oraz… rzetelne sprawdzenie przepisów prawa ruchu drogowego jakie obowiązują na obczyźnie! Dzięki temu będziecie mieli pewność, że nie złapie was fotoradar ;). Pamiętajcie, że nie wystarczy sprawdzić rozdziału z ograniczeniami prędkości! Dlaczego? Pozwólcie, że wytłumaczę wam to na dobrym przykładzie.

Moja znajoma wróciła niedawno z włoskich wakacji. Wybrała się tam samochodem z mężem i dwójką dzieci. Podróż minęła jej bardzo szybko i przyjemnie. Jak sama stwierdziła, sprawdziła obowiązujące we Włoszech przepisy. Jak się okazało niestety niezbyt dokładnie. We Włoszech mają ‚inteligentne radary’. Co to oznacza? Taki radar liczy prędkość z jaką przejechaliśmy na konkretnym odcinku drogi, a nie w konkretnym miejscu gdzie jest ustawiony. Dzięki temu mamy średnią prędkość z jaką jechał kierowca na pewnym odcinku. Jeżeli jest za wysoka, kierowca dostaje mandat. Znajoma tego nie wiedziała, nie sprawdziła dokładnie co i jak ;). Niestety mandat przyszedł do domu – ponad 100 euro.

Zatem przed wyjazdem, sprawdzamy (rzetelnie) przepisy i obowiązujące zasady!

Źródło zdjęć: moto.wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.