Dowód miękki pojazdu

Rejestracja samochodu to prosta ale dosyć męcząca sprawa. Wizyta w urzędzie to prawdziwy pochłaniacz czasu dlatego mało kto lubi wypełniać ‚papierkową robotę’ ;). Niestety w przypadku rejestracji samochodu nie ma innej drogi. W moim poprzednim poście znajdziecie informacje gdzie i skąd należy wziąć wniosek, a następnie jakie dokumenty należy skompletować aby jak najszybciej i w możliwie bezproblemowy sposób załatwić rejestrację swojego pojazdu. Zatem dzisiaj chciałbym podać wam informacje jak wygląda sprawa tymczasowego dowodu rejestracyjnego, kiedy dostaniecie docelowe dokumenty pojazdu oraz jakie są przybliżone koszty całej procedury rejestracji samochodu.

Pozwolenie czasowe otrzymuje każdy kierowca, który złożył wniosek oraz komplet niezbędnych i prawidłowo wypełnionych dokumentów. Pozwolenie czasowe zostaje wydane na 30 dni i jest to tzw. dowód miękki. Jeżeli zajdzie potrzeba można wystąpić z prośbą o przedłużenie ważności miękkiego dowodu na 14 dni. Należy jednak pamiętać, że jest to jednorazowa możliwość! Sytuacja ta nie zdarza się zbyt często, ponieważ twardy dowód pojazdu jest zazwyczaj gotowy do odbioru bardzo szybko bo już około 10-14 dnia od momentu wydania dowodu miękkiego. Informację o gotowym dowodzie twardym można uzyskać w urzędzie jednak zazwyczaj oczekujący otrzymuje z urzędu wiadomość tekstową na telefon komórkowy.

Docelowy dowód rejestracyjny jest gotowy do odbioru wraz z decyzją o zarejestrowaniu pojazdu, a także z kartą pojazdu. Podczas wizyty w urzędzie należy oddać miękki dowód oraz pokazać polisę OC gdzie są wyszczególnione dane nowego właściciela pojazdu.

O kosztach napiszę już niebawem dlatego zachęcam do zaglądania na bloga :).

Źródło zdjęć: crpkrosno.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.