Dywanik do bagażnika

Niby nic, a jednak potrzebny. Producenci, rzadko dodają go w standardowym pakiecie przy zakupie samochodu. W tym wpisie dowiecie się dlaczego potrzebujecie dywanika w waszym bagażniku i na co zwracać uwagę przy zakupie.

Dywanik dywanikowi nie równy. Czasem również nazywany matą bagażnika. Ten wynalazek zabezpiecza welurową wykładzinę bagażnika i ułatwia sprzątanie albo w ogóle je umożliwia. Takie dywaniki zwykle są wykonane z gumy, plastiku lub innego podobnego tworzywa sztucznego. Nie ma więc obawy, że jak pojedziecie do marketu budowlanego i kupicie coś co pyli, sypie się lub zostawia ślady to nie będzie co z tym zrobić i gdzie włożyć. Mając taką gumę w bagażniku kładziemy towar bez strachu i ładujemy wszystko jak leci. Po wyładowaniu zamiatamy i przecieramy na mokro – chwila i jest czysto. W ekstremalnych sytuacjach wyjmujemy całą matę, myjka ciśnieniowa i ogień. Nie ma na to siły – efektem będzie mata jak z fabryki.

Cechy dobrego dywanika

  • wysokiej jakości materiał,
  • sztywność (sztywne lepsze ale bez przesady bo utrudnione wkładanie/wyjmowanie),
  • 5 cm wysokości rant dywanika (im więcej tym lepiej bo zabezpiecza przed wylaniem płynów i zakrywa wszystkie brzegowe nie równości),
  • idealne dopasowanie (niektóre firmy robią dywaniki na wymiar po laserowym pomiarze podłogi bagażnika – polecam!),
  • antypoślizgowa powierzchnia,
  • możliwość montażu punktowych zaczepu pod elastyczne siatki,
  • odporność na oleje, alkohol, rozpuszczalniki.

Kupując taki dywanik sprawdźcie jego dopasowanie. Warto wysłać do producenta zdjęcia pustego bagażnika i zwrócić szczególną uwagę na wszystkie wystające elementy i narożniki. Chodzi o to by wasza podłoga była maksymalnie zabezpieczona.

Źródło zdjęć: pixabaycom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.