Elementy odblaskowe

Pewnie wielu z was, zastanawia się jak to jest z mandatami za złamanie przepisów kodeksu ruchu drogowego w 2019 roku? Jeżeli chcecie wiedzieć co was czeka, kiedy złamiecie przepisy, zapraszam do lektury najnowszego wpisu z serii „Taryfikator 2019”. Udanej lektury!

  • Sytuacja, kiedy dochodzi do wypadku samochodowego w którym nie ma zabitych ani rannych to nader często spotykane zdarzenie na polskich drogach. Z pewnością każdy z was nieraz miał okazję widzieć takie zdarzenie lub w gorszej wersji, uczestniczyć. No właśnie, czy można dostać mandat za postój na miejscu zdarzenia wypadku? Okazuje się, że nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę ale tak, mandat jest jak najbardziej uzasadniony w przypadku, kiedy kierowcy pozostają na miejscu zdarzenia. Za takie działanie grozi mandat w wysokości 150 zł. Zatem co powinniśmy zrobić? Oczywiście jak najszybciej i najbezpieczniej oddalić się z miejsca wypadku, a tym samym nie utrudniać przejazdu innych uczestnikom ruchu drogowego.
  • I kolejne zdarzenie, które może przyczynić się do otrzymania mandatu to sytuacja, kiedy kierowca zapomina o użyciu elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Dotyczy to osób, które wykonują np. roboty drogowe ale także inne czynności na drodze. Za brak elementów odblaskowych grozi nam mandat w wysokości 150 złotych.

To by było tyle na dzisiaj. Jeżeli chcecie wiedzieć więcej, odsyłam do poprzednich wpisów i już dzisiaj informuję, że już niebawem na blogu, pojawią się nowe posty tej serii.

Źródło zdjęć: google.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.