Ford Kite Cup 2015 – poczuj wakacje!

Byliście w Chałupach albo w Rewie na Ford KITE CUP 2015? Jeżeli nie to macie jeszcze szansę :).  Pod koniec lipca czyli 24-26 w Łebie i 14-16 sierpnia w Jastarni odbędzie się ostatnia seria największych w Polsce zawodów kitesurfingowych.

 

fkc_2015__karolina_winkowska (1)

 

 

Kitesurfing to sport wodny, który przypomina surfing jednak z małą ale dosyć istotną różnicą. Do uprawiania kitesurfingu potrzebna nam deska oraz tzw. latawiec. Surfing to deska z dużym żaglem. Zawodnik sunie po wodzie trzymając duży pionowy żagiel za pomocą specjalnych uchwytów, a w przypadku kitesurfingu jest to sunięcie na desce do której za pomocą długiej liny jest przyczepiony latawiec. Latawiec jest w znacznej odległości od zawodnika. Kitesurfing różni się także od klasycznego surfingu tym, że jest to sport bardziej widowiskowy. Zawodnicy latają i wykonują różne akrobacje w powietrzu. Sport dla zdecydowanych osób, które potrzebują adrenaliny :).

 

 

Kitesurfing w Polsce jest w Polsce coraz bardziej popularnym sportem szczególnie na pomorzu z racji bliskiego dostępu do morza. Najlepiej surfować na morzu z racji silnego wiatru. Raz w roku właśnie na Pomorzu możemy śledzić ekscytujące zawody w kitesurfingu, które są niesamowitym widowiskiem. Ja pierwszy raz usłyszałem o tych zawodach kilka lat temu. Zawody te w tym roku obchodzą swój jubileusz – 10 edycja. Głównym sponsorem jest marka motoryzacyjna FORD i stąd też nazwa: Ford KITE CUP 2015. Nie dziwię się, że to właśnie Ford jest tytularnym sponsorem tych zawodów. Marka utożsamia się z młodymi, dynamicznymi osobami, które potrzebują ‚wiatru we włosach’. W tym roku oficjalnym samochodem zawodów został Ford Kuga i to właśnie jemu poświęcę swój następny wpis :).

 

Źródło zdjęć: sieplywa.pl, logo24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.