Ford Mondeo Kombi 2.0 TDCI PowerShift

Ford Mondeo to samochód, który kojarzy mi się z luksusem, komfortowym wnętrzem i funkcjonalnością. Skłamałbym gdybym nie potwierdził, że marka motoryzacyjna Ford to połączenie najwyższej jakości z innowacyjnymi rozwiązaniami dlatego nie warto się dziwić, że Ford Mondeo spełnia najwyższe wymagania.

8233c234d3616789439439c4370a0b7a

Ford Mondeo Kombi 2.0 TDCI PowerShift to samochód, który wzbudza respekt i chce się go mieć ;). Jest to model, który będzie nosił oznaczenie Mark 5 czyli jest to piąta (nie czwarta) generacja Forda Mondeo. Co ciekawe ten europejski samochód został stworzony nie u nas, a w Stanach Zjednoczonych! Jednak pomimo tej ciekawostki jest to europejskie auto.

Czym różni się od swoich poprzedników?

  • Przede wszystkim na pierwszy rzut oka już widać zmiany. Są one subtelne jednak na tyle istotne, że całkowicie zmieniają charakter oraz dynamikę pojazdu. Dzięki nim Ford Mondeo staje się charakternym, sportowym ‚bykiem’ ;). Potężna sylwetka samochodu przy zmienionym ułożeniu osi, obniżyła się i delikatnie wydłużyła. Ten zabieg stworzył niesamowity efekt.
  • Kolejną ‚małą’ zmianą’ jest przedni pas pojazdu. Projektanci postanowili nawiązać do wspaniałego Mustanga, który ma szeroko rozstawione reflektory i podobne rozwiązanie zaproponowali w nowym Fordzie Mondeo.
  • Zmian doczekał się także kokpit, który totalnie odbiega od swoich poprzedników. Inny układ przycisków, inna stacja multimedialna oraz inne wskaźniki. Oczywiście wszystkie zmiany na plus.

To tylko wstęp do ‚delikatnych’ zmian w tym samochodzie. Zainteresowanych zapraszam na drugą część :).

Źródło zdjęć: encyklopedia.moto.pl

One thought on “Ford Mondeo Kombi 2.0 TDCI PowerShift

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.