Ford Transit III, IV i V generacji

W związku z 50-leciem, które obchodzi w tym roku Ford Transit zapraszam wszystkich na krótką podróż do przeszłości :). W poście z 11 lipca znajdziecie informacje oraz zdjęcia pierwszych modeli Forda Transit. Zainteresowanych odsyłam tutaj, a teraz zachęcam do sprawdzenia kolejnych generacji.

 

Ford Transit III

800px-Transit_Bonus_19-5-07

Ten model Transita został wprowadzony na rynek w latach osiemdziesiątych, a dokładniej w 1986 roku. Ford Transit III to nowa konstrukcja nadwozia. Samochody te były często wykorzystywane jako karetki lub np. karawany! Lata produkcji to 1986 do 1991 w Turcji. Do wyboru był 3 i 4-drzwiowy van, 2-drzwiowy pickup, 4-drzwiowy bus oraz 2 i 4-drzwiowy model z kabiną pod zabudowę. Silniki Transit trzeciej generacji to:

  • 2.9 V6
  • 3.0 V6
  • R4 2.5

 

Ford Transit IV

800px-Ford_transit_5_v_sst

Czwarta generacja doczekała się delikatnego liftingu – głównie przód samochodu. Produkcja miała miejsce nadal w Turcji i trwała od 1991 do 1994 roku. Samochód można było nabyć z 3 i 4-drzwiowym nadwoziem typu van, 2-drzwiowy pickup, 4-drzwiowy bus oraz 2 i 4-drzwiowy model z kabiną pod zabudowę. Silniki Forda Transit IV to:

  • 2.9 V6
  • 3.0 V6

 

 

Ford Transit V

Ford_Transit_front_20020526

Ten samochód jest prawdopodobnie doskonale znany wszystkim bo produkcja tej generacji trwała aż do 2004 roku. Jest to znacznie odmieniony model od swojego poprzednika – nowa deska rozdzielcza, subtelne zmiany w przodzie pojazdu oraz nowy silnik. Ford Transit IV dostępny był z klimatyzacją, centralnym zamkiem, ABS-em, elektrycznymi szybami, lusterkami oraz poduszkami powietrznymi. Samochód produkowano w Turcji, Wietnamie, na Białorusi, a także w… Polsce w Płońsku! Dostępne były modele z 3 i 4-drzwiowym nadwoziem typu van, 2-drzwiowy pickup, 4-drzwiowy bus, 2 i 4-drzwiowa kabina pod zabudowę. Odmieniony silnik to 2.0 DOHC.

 

Ciekawi kolejnych modeli? Zapraszam niebawem :).

 

Źródło zdjęć: wikipedia.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.