Ford Transit – trochę historii…

Ford Transit to temat przewodni moich ostatnich wpisów z racji 50-lecia tego modelu. Miałem okazję napisać o pierwszej, drugiej, czwartej oraz piątej generacji dlatego tym razem krótko opiszę wersję chińską (tak, była taka!), wersję szóstą oraz obecną siódmą. Zapraszam :).

 

Ford Transit – Chiny

800px-SZ_Tour_Street_90412_救護車_AmbulanceProdukcja tej wersji samochodu Forda Transita ma miejsce w Chinach i trwa od 2006 roku aż do… dzisiaj. Samochód bazuje na sylwetce swoich poprzedników czyli na Fordzie Transit III, IV oraz V. Dostępna jest wersja z silnikiem diesla oraz silnikiem benzynowym w tylko jedenj wersji nadwozia: 4-drzwiowy van.

 

 

 

 

Ford Transit VI

1024px-Ford_Transit_front_20071231Ta generacja samochodu dostawczego powstawała w latach 2000 do 2006. Transit VI produkowany był w Wielkiej Brytanii, w Holandii, Turcji, Wietnamie, Polsce(!) oraz na Białorusi. Samochód znacznie różni się od swoich poprzedników i jest to zasługa pracowników Forda ze Stanów Zjednoczonych gdzie został opracowany model VI. W ofercie dostępne były; 3 i 4-drzwiowy van, 2-drzwiowy pickup, 4-drzwiowy bus oraz model z 2 i 4-drzwiową kabiną pod zabudowę. Z ciekawostek o których warto wspomnieć to to, że model Ford Transit VI zdobył międzynarodowy tytuł ‚Van of the Year’ inaczej zwany ‚International Van of the Year’. Jest to europejski konkurs na samochód dostawczy z nadwoziem typu furgon. Konkurs ten trwa już od 1991 roku, a w jury zasiadają dziennikarze z krajów europejskich, którzy reprezentują redakcję swojego czasopisma. Wśród jury znajduje się także polski sędzia z „Polski Traker”.

 

Ostatni oraz jednocześnie obecny model Transita już niebawem :).

 

Źródło zdjęć: wikipedia.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.