Fotelik bezpieczeńswa

O przewinieniach drogowych można by pisać bez końca. Ile kierowców tyle pomysłów i nawet więcej wykroczeń ;). Co grozi kierowcy za przekroczenie dozwolonej prędkości? A co się stanie, kiedy przejedziemy na czerwonym świetle? Już dzisiaj zapraszam na nowy cykl, z którym zachęcam się zapoznać. Taryfikator mandatów jest ruchomy, a zatem jeżeli chcecie wiedzieć jakie konsekwencje czekają kierowców za poszczególne przewinienia zapraszam do lektury.

Poruszanie się więcej niż jednym, wyznaczonym pasem ruchu na jezdni – 150 zł

To dość częsta praktyka w przypadku wielu kierowców, a co ciekawe najczęściej zdarza się, że kierowcy zajmują co najmniej dwa pasy ruchu jednocześnie bez konkretnej przyczyny. Może być to spowodowane np. brakiem zdecydowania w trakcie jazdy o dużym natężeniu ruchu. Niezależnie od przyczyny zalecam pamiętać, że taka jazda jest wykroczeniem i możemy dostać mandat.

Jazda z niezapiętymi pasami bezpieczeństwa – 100 zł

Niestety to nagminne wśród polskich kierowców. Większość dumnie uważa niezapięte pasy za przejaw odwagi? Naturalnie to nic innego jak głupota i przewinienie. Nie warto ryzykować zdrowiem, a nawet życiem.

Przewożenie dziecka w nieprawidłowo zainstalowanym foteliku bezpieczeństwa – 150 zł

Na szczęście przeważająca część Polaków przewozi swoje pociechy zgodnie z przepisami czyli w tzw. fotelach bezpieczeństwa. Należy jednak pamiętać, że to nie wystarcza. By było bezpiecznie (przede wszystkim) i zgodnie z przepisami, należy zamontować urządzenie przytrzymujące zgodnie z zaleceniami producenta.

Na kolejną porcję zapraszam już niebawem.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.