GDDKiA

Co najbardziej cieszy kierowców? Myślę, że to głupie pytanie bo każdy zna odpowiedź ;]. Oczywiście, że wiele kilometrów szerokich, pięknych dróg. W związku z tym, że zaraz hucznie rozpoczniemy Nowy Rok, a zatem nowe plany, nadzieje i dużo energii, chciałbym podzielić się z wami listą nowych dróg, które mają pojawić się w 2019 roku.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma bardzo ambitne plany co powinno wszystkich cieszyć bo jest plan na 490 kilometrów!

„W 2019 roku planujemy umożliwić kierowcom skorzystanie z nowych, autostradowych kilometrów w ciągu A1 w województwie śląskim i przejadą autostradą z Katowic do Częstochowy. Do końca roku chcemy udostępnić możliwość podróży z Lublina do Warszawy, z wyjątkiem krótkiego odcinka obwodnicy Kołbieli w ciągu drogi ekspresowej S17. Podobnie w województwie zachodniopomorskim, w 2019 roku planujemy otworzyć kolejne fragmenty trasy S6 od drogi ekspresowej S3 (w okolicach Szczecina) do Koszalina. W ciągu najbliższych 12 miesięcy chcemy domknąć również ekspresowe połączenie w ciągu S5 Poznania z Wrocławiem.”

Czy faktycznie uda się spełnić obietnice i powstanie 490 km nowych dróg w Polsce? To trudne pytanie bo jak to często bywa, po drodze pojawia się wiele problemów, które mogą opóźnić oddanie dróg do użytku. W przypadku dróg szybkiego ruchu, jest to mało prawdopodobne by realizacja planu nastąpiła w 100% jednak uważam, że należy się cieszyć z ambitnych planów bo jest szansa, że się uda ;].

W swoim następnym poście zamieszczę szczegółową listę dróg, które mają powstać w 2019 roku.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.