Gdzie winowajca?

Wypadki samochodowe są sumą wielu czynników. Niestety od 2015 roku, wzrosła liczba wypadków w Polsce. Z czego to wynika i jak poprawić sytuację?

Z pewnością co najmniej połowa kierowców wychodzi z założenia, że to nie oni są przyczyną takiego stanu rzeczy. Każdy jest przekonany o swoich genialnych umiejętnościach. Niestety rzeczywistość wygląda zgoła inaczej. Okazuje się, że winą za wypadki samochodowe nie są słabe drogi, gorsze warunki atmosferyczne czy stare samochody. Głównym winowajcą jest kierowca i jego słabe umiejętności. Oczywiście wszystkie wyżej wymienione czynniki mają wpływ na to co się dzieje na drogach jednak to kierowca jest największym problemem.

Winowajcy popełniają wiele podstawowych błędów, a największym z nich jest brawura i „olewanie” przepisów prawa ruchu drogowego. Nie wiem czy wiecie ale aż 66,75% kierowców w Polsce, nie stosuje się do przepisów! Ograniczenie prędkości uznawane jest za chory wymysł rządu. To chyba najczęściej popełniane wykroczenie. Jeżeli do tego dołożą się złe warunki atmosferyczne, sytuacja zaczyna robić się bardzo groźna. Pamiętajcie, że powyższe dane są wynikiem uzyskanym na podstawie pomiarów prowadzonych w nieoznakowanych miejscach. Prawdopodobnie sytuacja wygląda jeszcze gorzej gdyby była możliwość uzyskania danych z całego kraju.

Kolejnym czynnikiem, który negatywnie wpływa na sytuację na drogach w Polsce jest brawura. Pomimo braku umiejętności chcemy pokazać innym uczestnikom ruchu drogowego, że nie ma nam równych. Niestety przykre ale prawdziwe. Kultura jazdy również nie pomaga.

W jaki sposób możemy pozytywnie wpłynąć na poprawę sytuacji? Zapraszam na kolejny wpis.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.