Hardcore edition – RS

Jeszcze niedawno byliśmy przygotowani na nowego Focusa RS, który będzie miał aż 350 KM dzięki czemu jego wyniki mogą być oszałamiające, a okazuje się, że Ford szykuje jeszcze ciekawszą ‚ofertę specjalną’.

 

FORD TO REVEAL HIGH-TECH NEW FOCUS WITH SYNC 2 CONNECTIVITY AND ADVANCED DRIVE ASSIST FEATURES AT GENEVA

 

Silnik R4 to dusza najnowszego Focusa RS. Silnik ten mieliśmy okazję poznać dzięki Mustangowi, który zyskał swoje grono fanów. Naturalnie zanim jednak silnik R4 znalazł się w nowym Focusie RS został odpowiednio ‚podrasowany’ i dopracowany. Co dały zmiany? Genialny silnik R4 to 350 KM i 440 NM maksymalnego momentu obrotowego. Co to oznacza w praktyce? Dzięki mocy, która rozkłada się na cztery koła nowy RS w zaledwie 4,7 sekundy na liczniku ma 100 km/h. Robi wrażenie prawda? Nie wiem czy wiecie ale nowy RS z tym silnikiem to najszybszy Focus w historii.

 

shockJednak te osiągi nie są wystarczające dla Forda i postanowił on skupić się na specjalnej edycji tej wersji. Team Forda już zaczął intensywną pracę nad jeszcze bardziej doskonałym RS. Ekipa postanowiła skupić się na zmianie budulca konstrukcji. Dzięki zastosowaniu włókna węglowego samochód może stać się lżejszy aż o minimum… 100 kilogramów! W przypadku mocy nowego Forda Focusa RS entuzjaści mają nadzieję na coś jeszcze mocniejszego jednak sceptycy wychodzą z założenia, że jeszcze większy zastrzyk mocy może być po prostu niemożliwy. Wiemy natomiast, że nowy RS to zestrojona, dwusprzęgłowa i sportowy automat! Jak sami widzicie mamy na co czekać. Muszę przyznać, że już nie mogę się doczekać jak będzie wyglądał nowy Ford Focus RS – hardcorowa edycja ;).

 

Źródło zdjęć: performancedrive.com.au

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.