Idealne rozwiązanie kontrowersyjnego problemu?

O korkach pisałem wielokrotnie. To temat niezwykle drażliwy i trudno się dziwić. Samochody to coraz bardziej popularny środek transportu. Szybko, sprawnie, niezależnie, a do tego stosunkowo tanio. Niestety to jest jednoznaczne ze zwiększeniem się ilości pojazdów na drogach. Pomysłów na radzenie sobie z korkami jest dużo ale nie wszystkie są możliwe do wdrożenia. Ostatnio w Polsce coraz bardziej popularne stają się tzw. buspasy. Czy to dobre rozwiązanie? Okazuje się, że nie tylko dobre co kontrowersyjne. Są tacy, którzy popierają inicjatywę ale są też tacy, którzy uważają to za zły pomysł, który więcej szkodzi i tylko nasila problem… .

Buspasy zostały stworzone z myślą o środkach transportu miejskiego. Korki skutecznie zablokowały autobusy przez co te przestały jeździć zgodnie z rozkładem, a po co komu autobus, który jeździ jak chce? Nie oszukujmy się, spora część z nas codziennie korzysta z ich usług. Dzięki buspasom, autobusy wróciły na ‚swój tor’ – o czasie. To dobre rozwiązanie, jednak nie dla wszystkich.

Kierowcy samochodów skarżą się na buspasy, ponieważ do ich wydzielenia zostały użyte, zwykłe pasy ruchu, a tym samym zmniejszyły przepustowość na ulicach dla „szarego Kowalskiego”. Niestety to prawda. Codzienne stanie w jeszcze większym korku, może wykończyć psychicznie, tym bardziej po ciężkim dniu w pracy… . Czy jest na to sposób?

Na szczęście usilne prace nad dobrym rozwiązaniem przyniosły oczekiwane efekty ale o tym napiszę następnym razem. Być może ktoś z was słyszał co się może zmienić ;)? Zachęcam do komentowania!

Źródło zdjęć: pap.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.