Inicjatywa policji

Co myślicie o akcjach prewencyjno – kontrolnych przeprowadzanych przez policję? Uważacie, że są dobrze przeprowadzane i skuteczne? A może uważacie, że nikt nie przykłada do nich wagi, a z racji tego, że przeprowadza je policja, akcje są negatywnie odbierane przez społeczeństwo?

Dzisiaj chciałbym napisać kilka słów na temat kampanii czy też akcji prewencyjnych przeprowadzanych przez policję. Niedawno miałem okazję spotkać się z przedstawicielami funkcjonariuszy w naszym mieście, którzy zaproponowali akcje prewencyjne, które uwzględnią, a może raczej skupią się wokół… pieszych. Po spotkaniu miałem sposobność porozmawiać z ‚cywilami’ o tym pomyśle i muszę przyznać, że byłem zdziwiony ich reakcją. Akcja prewencyjno kontrolna spotkała się z ogólną niechęcią (grzecznie mówiąc!) i nie wiem dlaczego… ?

  • Jako kierowca, który spędza na drogach ponad połowę swojego życia, uważam, że każde działanie mające na celu pomoc oraz uświadamianie uczestników ruchu drogowego o niebezpieczeństwach jakie mogą nas (wszystkich) spotkać, jest jak najbardziej pozytywne. Niezależnie od tego kto wychodzi z taką inicjatywą.
  • Ostatnimi czasy zauważyłem, że Polacy odnaleźli w sobie nowy ‚trend’ – protestujemy wobec wszystkiego i wszystkich. Negujmy dobrą inicjatywę jeżeli tylko zaproponuje to ktoś kogo nie do końca popieramy. Tak jest i w tym przypadku. Propozycja policji spotkała się z nieprzychylną reakcją, a powodem jest ‚bo to policja’ czyli absurd w absurdzie! Myślę, że najważniejsze są dobre intencje i wspólna praca – nieważne z kim, ważne jak, nie sądzicie?

Źródło zdjęć: strzelcekraj.lubuska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.