Insekty na masce samochodu, a korozja

Wybieracie się na dłuższą, wakacyjną przejażdżkę poza miasto? Z pewnością przygotowaliście samochód do podróży ale czy na pewno o wszystkim pomyśleliście?

 

Wszechobecne w okresie letnim owady mogą stać się zmorą i utrapieniem kierowców. Jak powszechnie wszystkim wiadomo w trakcie jazdy samochodem, owady rozbijają się o maskę i szybę samochodu zostawiając ślady. Jest to naturalne zjawisko, które nie wydaje się być problemem. Czy jednak jest tak faktycznie? Niestety odpowiedź brzmi NIE. Okazuje się, że owady i ślady po nich na karoserii mogą bardzo uprzykrzyć życie nieświadomym kierowcom. Pewnie zapytacie dlaczego? Otóż nie usunięte odpowiednio wcześnie insekty z maski samochodu problemem. Dosyć twarde i chitynowe pancerze uderzając w samochód, który porusza się z dużą prędkością mogą spowodować mikropęknięcia na zewnętrznej warstwie lakieru. Niestety takie zderzenie wpływa negatywnie na lakier i istnieje duże prawdopodobieństwo, że bezbarwna warstwa zacznie się łuszczyć.

 

To jednak nie wszystkie minusy zderzenia z owadem.

Kierowcy, którzy nie mają w zwyczaju dbać o swoje samochody mogą liczyć na to, że ich auta szybciej pokryje korozja. Nie usunięte resztki insektów podczas procesu rozkładania się wchodzą w reakcję chemiczną z lakierem początkując tym samym ogniska korozji.400_F_42653723_oCSmupgr5o1ubGVfNhTxlwnfRUaSw6Sa

Co zrobić aby do tego nie dopuścić?

Przede wszystkim pamiętamy o szybkiej reakcji. Podczas postoju na stacji benzynowej lub bezpośrednio po podróży usuwamy wszystkie ślady po owadach. Najlepiej użyć do tego specjalnej szmatki i płynu, który jest ogólnie dostępny w marketach. Jeżeli jednak nie dysponujecie takim środkiem poleca się roztwór wody z szamponem.

Pewnie zapytacie dlaczego nie skorzystam z myjni bezdotykowej?

Niestety takie ślady są zbyt trwałe i myjnia sobie z nimi nie radzi.

 

Pamiętajcie – im szybciej tym lepiej! Miłej podróży :).

 

Źródło zdjęć: smartdriver.pl, pl.fotolia.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.