Instalacja LPG – minusy

Instalacja LPG to instalacja gazowa montowana w samochodzie w celu minimalizacji kosztów. Jak zapewne wiecie samochody z LPG są zdecydowanie tańsze w utrzymaniu ze względu na niskie koszty gazu w porównaniu z benzyną jednak instalacja LPG ma także wiele minusów o których należy wiedzieć zanim podejmie się decyzję o instalacji.

Minusy:

  • Największym minusem LPG w samochodzie jest ograniczona ilość miejsca w bagażniku. Butla z gazem jest dużych rozmiarów dlatego zajmuje sporą część. Dodatkowo, poza butlą jest instalacja, która zajmuje jeszcze więcej miejsca dlatego należy o tym pamiętać. W samochodach z fabryczną instalacją LPG jest to pięknie rozwiązane czyli minimalnym kosztem miejsca w bagażniku auta. Niestety w przypadku ręcznej instalacji sytuacja wygląda trochę gorzej.
  • Kolejnym minusem jest serwisowanie instalacji LPG. Instalacja jest dodatkowym ‚urządzeniem’ w samochodzie o które należy dbać więc w kalendarz należy sobie wpisać dodatkowe wizyty w serwisie.
  • Instalacja gazowa podlega przeglądowi w stacji kontroli pojazdów co załatwimy za jednym razem przy okazji corocznego przeglądu samochodu jednak minusem są dodatkowe koszty. Za instalację LPG musimy zapłacić dodatkowo.
  • Zainstalowanie gazu w samochodzie wymaga od nas abyśmy zwiększyli uwagę o stan techniczny silnika. Gaz zapala się w wyższej temperaturze niż benzyna dlatego należy pamiętać o sprawdzaniu stanu układu ssącego oraz zapłonowego jeżeli nie chcemy mieć żadnej „przykrej” niespodzianki ;).
  • Ostatnim minusem jaki udało mi się znaleźć to zakaz parkowania na niektórych parkingach podziemnych. Jest to oczywiste ze względu na to, że LPG jest znacznie cięższy od powietrza i może zalegać w niskich punktach podłoża!

To minusy instalacji LPG – zniechęciłem ;)? Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się więcej i usłyszeć o pozytywach tej instalacji to zapraszam na następnego posta.

Źródło ikony wpisu: motofakty.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.