Instalacja LPG – plusy

Minusy instalacji gazowej w samochodzie? Zapraszam do poprzedniego posta, a dzisiaj będzie trochę bardziej pozytywnie bo podam wam plusy instalacji LPG.

  • Największym i chyba najbardziej oczywistym plusem instalacji gazowej w samochodzie są bardzo niskie koszty za gaz. Dzięki instalacji LPG jazda samochodem stanie się dla nas czystą przyjemnością :).
  • Drugim bardzo ważnym plusem instalacji LPG jest pozytywny wpływ na środowisko. Jak pewnie wiecie ekologia to ostatnio coraz bardziej popularny temat w naszym kraju jednak uważam, że póki co jesteśmy na etapie raczkowania. Nie wiem czy wiecie ale Polska jest na ostatnim miejscu w Europie w rankingu na najbardziej zanieczyszczone powietrze. Głównymi winowajcami jest palenie ‚syfem’ w domach, a także zanieczyszczenia spowodowane przez samochody. Osobom, którym zależy na środowisku zaleca się montaż instalacji gazowej w samochodzie. Osobiście popieram :).
  • Trzecim plusem jest możliwość przełączania systemu LPG na benzynę. Niestety w Polsce ciągle mamy problem z ilością stacji gdzie można zatankować samochód dlatego pokonanie bardzo dużej ilości kilometrów wyłącznie na gazie mogłoby być problemem. Możliwość przełączania pomiędzy systemami umożliwia bezproblemową, wielogodzinną jazdę.
  • Kolejnym istotnym plusem jest cicha praca silnika. Instalacja LPG pracuje nieporównywalnie cicho w porównaniu do benzyny! LPG ma wysoką liczbę oktanową dzięki czemu praca silnika jest płynna, delikatna i bardziej ‚miękka’.
  • Ostatnim ale nie najmniej ważnym plusem jest kwestia ‚życia’ silnika. W przypadku gazu silnik pracuje zdecydowanie dłużej.

I jak – zmieniliście zdanie, jednak LPG ;)?

Źródło ikony wpisu: otoguncel.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.