Inteligentne światła Forda

Inteligentne światła w samochodzie, które ostrzegają przed zagrożeniem? Tak, to już możliwe! Marka motoryzacyjna Ford proponuje innowacyjne – genialne rozwiązanie, które już niebawem może znaleźć się w wyposażeniu samochodów Forda.

Badania pokazują, że jeden na pięć wypadków drogowych jest z udziałem pieszych i/lub zwierząt na słabo lub w ogóle nie oświetlonych drogach. Ten fakt skłonił team Forda do stworzenia inteligentnych świateł w samochodzie.

 

W jaki sposób mają działać?

Jak na razie na rynku pojawił się prototyp więc wszystko na etapie badań i testów jednak już teraz ekipa Forda jest przekonana, że ich rozwiązanie korzystnie wpłynie na bezpieczeństwo na drodze po zmroku lub w sytuacji, kiedy jest ograniczona widoczność. Inteligentne światła nad którymi pracuje Ford mają wykrywać zagrożenie i odpowiednio wcześnie ostrzegać o nim kierowcę. Dodatkowo ‚smart’ światła mają wykrywać skrzyżowania i ronda tak aby je odpowiednio oświetlić dzięki czemu kierowcy będą mieli znacznie lepszy widok na kierunek trasy.

W mojej opinii jest to innowacyjne rozwiązanie, które faktycznie może zrewolucjonizować rynek motoryzacyjny. W końcu który kierowca nie chciałby posiadać w swoim samochodzie takiego systemu! Z pewnością każdy kierowca z dłuższym stażem nie raz miał okazję nieźle się przestraszyć, kiedy przed maskę wybiegło dzikie zwierze, a noc i brak odpowiedniego oświetlenia drogi niemalże ‚wpakowały’ nas w poważny wypadek drogowy.

Z niecierpliwością czekam na to aż Ford wprowadzi ten system do swoich samochodów – oby jak najszybciej :)!

Źródło zdjęć: ford.com, auto-news.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.