Jak dbają o siebie kierowcy ciężarówek? cz. I

Dzisiaj napiszę coś co może was trochę zdziwić 😉 ale wszystko jest związane z moją pracą, a w zasadzie z jej specyfiką… .

Jak zapewne większość z was wie, a jak nie to już piszę – z zawodu jestem kierowcą tira. To zawód o którym marzyłem od dziecka. Już jako pięcioletni chłopiec wiedziałem, że moim przeznaczeniem jest motoryzacja. Kilka lat później zrozumiałem, że resztę życia spędzę w ciągłym ‚ruchu’ czyli jako kierowca w wielkiej ciężarówce albo trochę bardziej statycznie czyli we własnym warsztacie samochodowym. W ostateczności padło na kierowcę i dzisiaj mogę dumnie powiedzieć, że to był idealny wybór ;). No i właśnie – tu się zaczyna myśl, którą chciałem się z wami podzielić na łamach bloga.

Kierowcy ciężarówek spędzają w trasie większą część swojego życia. Niestety wiele godzin siedzimy w niezmiennej pozycji co z pewnością negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Nie, nie żałuję swojej decyzji i bardzo się cieszę, że robię to co robię bo daje mi to mnóstwo radości, satysfakcji i spokoju, a spokój cenię sobie chyba najbardziej 😉 ale w związku ze specyfiką mojego zawodu muszę dodatkowo dbać o swoje ciało. Jak to robię?

  • Przede wszystkim, kiedy jestem w trasie staram się robić krótkie ale regularne postoje. Postój obowiązkowo musi trwać minimum 15 minut w miejscu gdzie mogę spokojnie pospacerować. Zawsze podczas każdej takiej przerwy wychodzę z samochodu by wyprostować nogi i złapać odrobinę świeżego powietrza ale przede wszystkim aby wykonać serię krótkich, relaksująco odprężających ćwiczeń.

O czym jeszcze muszę pamiętać jako kierowca ciężarówki? Tego dowiecie się już niebawem ;).

Źródło zdjęć: tirtraining.co.uk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.