Jak dbają o siebie kierowcy ciężarówek? cz. II

Dzisiaj zapraszam wszystkich na drugą część wpisu o tym w jaki sposób staram się o siebie dbać. Osoby, które trafiły tu pierwszy raz pewnie się zastanawiają jaki ma to związek z motoryzacją bo w końcu blog jest o samochodach… ;). Oczywiście ma bo z zawodu jestem kierowcą tira!

Jeżdżąc tirem część swojego życia spędzam w trasie. To nie lada wyzwanie dla mojego organizmu. Kierowcy ciężarówek muszą szczególnie dbać o swoją dietę i ciało. Wielogodzinna praca na ‚siedząco’ sprzyja wielu poważnym chorobom. Niestety w środowisku kierowców ciężarówek można zauważyć pewną tendencję. Kierowcy są otyli w przeważającej większości. Ze swojego doświadczenia wiem, że winowajcą jest specyfika pracy ale nie można zgonić na nią całej winy bo tak naprawdę wszystko zależy od nas samych.

Co możemy zrobić podczas długiej trasy aby wspomóc nasze ciało i umysł?

  • Na pierwszym miejscu są krótkie ale regularne postoje o których pisałem wcześniej.
  • Na drugim miejscu są… posiłki. Możecie się śmiać (albo i nie ;)) ale to bardzo ważne by jeść zdrowo, lekko i również regularnie. Najlepiej aby posiłki były przygotowywane samodzielnie ale wiadomo, że jest to trudne, kiedy wyjeżdżamy na kilka dni. Alternatywą dla samodzielnie przygotowanych posiłków są… bary ;). Najlepiej sprawdzone wcześniej lub polecone przez znajomych. Wówczas możemy się przygotować na to co i ile zjemy.
  • Trzecie miejsce to odpowiednie nawodnienie! Bardzo ważne, ponieważ odwodniony organizm to zmęczony organizm, a kierowca musi być zawsze wypoczęty!

O czym jeszcze pamiętamy? Już niebawem na blogu :).

Źródło zdjęć: youtube.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.