Jak dbają o siebie kierowcy ciężarówek? cz. III

Dzisiaj trzecia i tym samym ostatnia część o tym jak staram się dbać o siebie jako kierowca ciężarówki.

  • Jak już wielokrotnie pisałem, kierowcy ciężarówek spędzają w trasie ponad połowę swojego życia. Nie ma w tym nic złego jeżeli kierowcy odpowiednio zadbają o swoje zdrowie. Niestety specyfika tej pracy jest na tyle trudna i uciążliwa, że większość kierowców jest… otyła. Ja świadom zagrożenia jakie ta praca za sobą niesie staram się robić wszystko abym był zdrowy :). Dbam o swoją dietę i regularność posiłków w trakcie podróży, zawsze pamiętam o częstych postojach i krótkich ćwiczeniach, które mają na celu dotlenić organizm, rozluźnić mięśnie i dodać mi trochę energii.

O czym jeszcze muszę pamiętać pracując w swoim zawodzie?

  • Temat niezwykle popularny ale i dosyć przykry. Niestety częstym i przykrym zjawiskiem w pracy kierowców tirów jest… nie wystarczająca ilość snu. To jest powodem wielu tragicznych wypadków drogowych. Nasza praca to wiele godzin w trasie co w pewnym momencie staje się monotonne, nużące i prowadzi do zmęczenia. Co robię aby uniknąć takich sytuacji?
  • Regularne postoje o których pisałem wcześniej w poście pierwszym to czas, który poświęcam na ćwiczenia relaksująco odprężające. Zbieram energię i po krótkiej przerwie jadę dalej. Czas na sen to oddzielna sprawa. Zawsze, kiedy jestem w trasie wyznaczam sobie czas na odpoczynek i drzemkę. Takie 15 minutowe drzemki powodują, że organizm się tak szybko nie męczy, czuję energię i mogę spokojnie oraz bezpiecznie prowadzić pojazd. Dzięki temu mam pewność, że nic złego się nie zdarzy, a ja jestem w pełni skupiony bo organizm jest maksymalnie wypoczęty.

Źródło zdjęć: careerswiki.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.