Jak kierowcy dbają o swoje zdrowie podczas wielogodzinnej podróży?

Tym razem przyszła pora na post skierowany do wszystkich kierowców, którzy planują dłuższą trasę. Jak bezpiecznie spędzić wielogodzinną podróż za kierownicą?

  • Nie wiem jak wy ale ja ostatnio zauważyłem, że coraz więcej osób zaczęło dbać o swoje zdrowie. Obecnie panuje moda na tzw. superfoods czyli produkty bogate w składniki odżywcze, witaminy i minerały. To swoistego rodzaju bomby witaminowe, które wspomagają nasze organizmy. Nie bez powodu przecież mówi się, że jesteś tym co jesz ;). Moda jaka nas opanowała panuje również na ćwiczenia. Dbanie o swoją kondycję i piękną, wysportowaną sylwetkę stała się ostatnio obsesją co drugiego Polaka – przynajmniej z moich obserwacji ;). Czy to źle? Nie! Wręcz przeciwnie. Uważam, że to bardzo dobre i mądre podejście byle nie przesadzić ;). Pamiętajcie, umiar we wszystkim!

No właśnie, również w środowisku kierowców zauważyłem, że spora część chce wprowadzić do swojego codziennego grafiku drobne zmiany. Jakie? Ćwiczenia :)! Tak, ćwiczenia w pracy kierowców, którzy spędzają w trasie wiele godzin są bardzo ważne ale sytuacja ta dotyczy również zwykłych kierowców, którzy planują dłuższy wyjazd samochodem.

  • Jak przetrwać taką podróż bez szwanku na zdrowiu?
  • Czy można się przygotować w jakiś specjalny sposób do wielogodzinnej podróży?
  • Jakie ćwiczenia wykonywać podczas krótkich postojów aby dotlenić organizm i rozluźnić mięśnie?
  • Jak często się zatrzymywać?
  • A może można ćwiczyć w trakcie jazdy?!

Na te wszystkie pytania odpowiem wam już niebawem i z wielką przyjemnością podzielę się z wami moimi sprawdzonymi ćwiczeniami :)!

Źródło zdjęć: menshealth.co.uk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.