Jak parkujesz ‚baranie’ ?! ;)

To co mnie wyjątkowo denerwuje u kierowców to… złe parkowanie. Nie wiem jak wy ale ja bardzo nie lubię parkować w miejscach do tego niedozwolonych. Równie mocno, a może nawet bardziej, irytuje mnie, kiedy kierowcy parkują zajmując co najmniej dwa miejsca… . Macie podobnie?

  • Znajomy opowiedział mi historię, o której usłyszał w telewizji. Pod dużym sklepem (Walmart) w Stanach Zjednoczonych w pięknym mieście jakim jest Portland znaleziono samochód ‚zakładnik parkingu’. Okazało się, że właściciel małego pojazdu zaparkował, zajmując dwa miejsca. Było to o tyle denerwujące, że samochód o tak małych rozmiarach, można zmieścić praktycznie wszędzie! Był to malutki crossover o długości 4,13 m i szerokości 1,76. Jak sami możecie sprawdzić to małe, miejskie autko, którym bardzo łatwo zaparkować właśnie ze względu na wyjątkowo małe gabaryty. Z niezrozumiałych przyczyn, właściciel crossovera, zaparkował na dwóch miejscach. Ktoś komu się to bardzo nie spodobało (i słusznie), postanowił wymierzyć kierowcy karę ;). Wokół samochodu ustawił całą serię wózków w taki sposób aby właściciel Nissana nie mógł się do niego szybko dostać… .

I jak wam się podoba pomysłowość kolegi? Osobiście muszę powiedzieć, że to był bardzo dobry pomysł. Nie rozumiem dlaczego kierowcy dają sobie prawo parkować jak i gdzie chcą, nie zważając tym samym na przepisy. Chciałbym delikatnie zauważyć, że przepisy są stworzone po to by nam ułatwiać życie, a nie je komplikować! Owszem, zdarzają się te, które jednak komplikują i są bezsensu ale to raczej wyjątki… .

Źródło zdjęć: motocaina.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.