Jak przewozić czworonoga?

Jakiś czas temu pisałem o tym dlaczego wszystkie zwierzęta powinny być prawidłowo przewożone samochodem. Skutki nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy, który nie zabezpieczył zwierzaka mogą być tragiczne. Nie napisałam natomiast w jaki sposób powinniśmy przewozić czworonoga aby zminimalizować ryzyko. Zanim jednak do tego przejdę pozwólcie, że podzielę się jeszcze jedną aczkolwiek bardzo istotną uwagą ;)!

Należy zdawać sobie sprawę, że nieprawidłowe przewożenie czworonoga samochodem może skończyć się… zatrzymaniem przez policję i wysokim mandatem, a tego chyba nie lubi żaden kierowca. Więc jeżeli jeszcze nie udało mi się was skłonić do prawidłowego przewożenia psa lub kota, może ten argument do was przemówi ;).

Jak przewozić czworonoga?

  • Montaz_do_pasow_w_samochodzie_transportera_Gulliver_malego_2W przypadku kota zawsze wybieramy transporter. Niezależnie od tego czy kot jest duży, mały czy też bardzo udomowiony i przyzwyczajony do jazdy samochodem – zawsze przewozimy go w transporterze. Wybór transportera zależy od właściciela. Ważne aby transporter miał sprawne zamknięcie oraz by nie był zbyt duży w stosunku do wielkości zwierzaka. Kolejną sprawą o której należy pamiętać to przypięcie transportera pasami bezpieczeństwa! Nie wystarczy włożenie kota do klatki. W razie wypadku transporter musi być odpowiednio przypięty tak aby nie ‚latał’ po całym samochodzie. Koty można także przewozić także przypięte do pasów bezpieczeństwa odpowiednią smyczą jednak jest to mniej bezpieczne rozwiązanie.
  • W przypadku psów sytuacja wygląda podobnie. Mniejsze pieski w transporterze, a większe przypięte szelkami do pasów bezpieczeństwa.

Obecnie na rynku jest szereg akcesoriów dlatego z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swojego pupila.

 

Źródło zdjęć: koty24.com, allegro.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.