Jak sprawdzić olej w silniku?

Niedawno spotkała mnie sytuacja, która mrozi krew w żyłach i przyprawia o ból głowy. Mamy w pracy nową sekretarkę. Bardzo miła, młoda osóbka, która marzy o tym by w przyszłości jeździć tirem! Przyznaję, że to odważne marzenie dla kobiety i od razu wyjaśniam, że moja wypowiedź wcale nie jest seksistowska! Po prostu jazda na tirach nie należy do najlżejszych, a do tego bywa niebezpieczna. Nie mówię, że kobiety sobie poradzą ale może być to po prostu trudne. Dlaczego o tym piszę? Już tłumaczę ;).

  • Rozmawiałem z naszą nową sekretarką o samochodach – twierdzi, że jest fanką motoryzacji, kiedy nagle zapytała mnie jak sprawdzić poziom oleju w silniku?! Moja zdumiona twarz musiała zrobić na niej wrażenie bo tylko głupio się uśmiechnęła i bąknęła pod nosem, że tak naprawdę to wie ale chciała się upewnić. Oczywiście wytłumaczyłem krok po kroku jak to zrobić. Później pomyślałem sobie, że ‚kto pyta nie błądzi’, a także, że ‚nie ma głupich pytań’ i zrobiło mi się jej szkoda, że tak zareagowałem.

W związku z zaistniałą sytuacją z tym chciałbym dzisiaj napisać w jaki sposób należy sprawdzić poziom oleju z silniku bo być może ktoś z was nie wie, a głupio my zapytać ;).

Olej w silniku sprawdzamy zawsze kiedy samochód stoi na płasko, a silnik jest zgaszony. Jeżeli samochód był używany to musimy chwilę odczekać zanim sprawdzimy olej. Olej sprawdzamy za pomocą bagnetu, który wycieramy za pomocą szmatki, a następnie wkładamy do oleju (do końca) i sprawdzamy stan oleju na bagnecie. W przypadku braku dolewamy.

Proste prawda? Teraz już będziecie wiedzieli – polecam filmiki instruktażowe w sieci!

Źródło zdjęć: ntymoto.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.